کاشی استخری

مهمترین ویژگی کاشی استخری جذب آب صفر درصد آن است. همین خاصیت موجب می شود تا در برابر یخ زدگی مقاومت داشته باشد و دیگر مانند کاشی هایی که درگذشته مورد استفاده قرار می گرفت، نیاز به تعویض حداقل دو سال یک بار آنها نباشد. ویژگی مهم دیگر کاشی های استخری استحکام بسیار بالای آنهاست. در نصب این کاشی ها باید توجه شود که بندکشی به گونه ای انجام شود که از سطح استخر جدا نشوند. کاشی های شیشه ای هم برای نصب روی دیواره یا کف استخر مورد استفاده قرار می گیرد اما محبوبیت نوع سرامیکی آنها علاوه بر کیفیت بالا، بیشتر به علت راحتی نصب و اجرا در محل های نا متقارن است.

تنوع شکل و رنگ

کاشی های استخری بیشتر در اشکال هندسی مربع، شش ضلعی و مستطیل تولید می شود. به علت امکان استفاده این نوع کاشی برای اهداف تزیینی و محیط های لوکس، کاشی های استخری در طیف های رنگی بسیار متنوعی تولید می شوند. همچنین امکان استفاده از چندین رنگ در کنار هم باعث می شود تا دست طراحان داخلی جهت اجرای ایده های خود بسیار باز باشد.

ویژگی های چسب

چسب مورد استفاده برای نصب این کاشی ها، باید ویژگی هایی مثل لغزش کم، قدرت چسبندگی بسیار بالا، قابل اجرا روی سطوح عمودی و افقی، چسبندگی بالا به سطح کاشی های قدیمی و راحتی در استفاده داشته باشد. این چسب ها از نوع پلیمری و پایه سیمانی است که در عمق های بسیار زیاد هم قابل استفاده است. برای بندکشی کاشی های استخری حتما باید از پودر نانو استفاده کرد. این پودر باعث می شود سطح بندکشی شده ضد جرم، عایق بندی شده و انعطاف پذیر باشد.

سطح کار

سطحی که قرار است چسب کاشی استخری روی آن کار شود باید تمیز، صلب، بدون گرد و غبار باشد. اگر رنگ یا هر نوع پوششی از قبل روی سطح وجود داشته باشد، باید قبل از استفاده از چسب از سطح جدا شود. از این نوع چسب می توان تا ضخامت 5 میلی متر استفاده کرد. برای استفاده درست از چسب کاشی استخری باید سطح زیر کار، ناهمواری های آن، تخلخل و شیارهای پشت کاشی توجه کرد.

جهت مشاهده لیست کامل کاشی های استخری از دو کارخانه گلدیس و البرز سرامیک روی دکمه زیر کلیک کنید.